Tipy na výlet.

Nabízíme vám zajímavé místa pěšky, nebo na kole v Jeseníkách a trasy v Rychlebských horách.

Jeseník a okolí:

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník, Vlastivědné muzeum Jesenicka, Katovna, rozhledna Zlatý chlum, jeskyně Na Pomezí, jeskyně Na Špičáku, lázně Dolní Lipová, lesní bar Horní Lipová, Ranč Orel v České Vsi.

Ostružná a okolí:

Ramzovské sedlo, Sedačková lanovka na Šerák, horské minikáry, Naučná stezka Pasák, Šerák - Keprník, hrad Branná - Kolštejn, Petříkov letní bobová dráha, chata Paprsek, vojenské památky.

Mezi Ostružnou a Brannou se nachází část bývalého Československého opevnění vybudované po I. světové válce. Vojenské bunkry jsou otevřené a nabízí možnost prohlídky. V Králíkách se nachází vojenské muzeum a muzeum Českolsovenského opevnění a Vojenská Tvz Hůrka a Bouda.

Zlaté Hory - hornický skanzen, Rejvíz, Javorník - zámek, lázně Velké Losiny - zámek, ruční papírna, termální koupaliště, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, Praděd.... 

Podrobné mapy, zajímavé typy cyklotras a pěších túr dostanete u nás zdarma.

V blízkosti se nacházejí vyhlášená lázeňská centra – Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník a Lázně Karlova Studánka. Doporučujeme Vám vyzkoušet profesionální wellness programy a lázeňské procedury.

Priessnitzovy léčebné lázně

V Priessnitzových léčebných lázních si můžete vybrat z bohaté nabídky léčebných procedur. Léčení je založeno na využití přírodních léčivých zdrojů, kombinovaných s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Pro tyto lázně je typické léčení problémů spojených s dýchacím ústrojím, duševními nemocemi a poruchami látkové výměny.
 Procedury založené na Priessnitzově metodě vám  nabízejí:
venkovní koupele dolních končetin – zlešují prokrvení hlavy a funkci srdce
venkovní koupele horních končetin – vedou k vymizení migrén a nespavosti
pololázeň – po opakovaném provedení dojde k zlepšení funkcí srdce i odolnosti vůči psychickému stresu
elektroléčbu – parafínové obklady a elektrospánek
inhalace Vincentky
perličkové a bylinkové koupele
skotské střiky
Solná jeskyně – přímo v areálu Priessnitzových lázní v Jeseníku se provádějí léčebné procedury na bázi soli. Jejich preventivní a regenerační účinky vycházejí z kombinace minerálů z Mrtvého moře, himálajských solných krystalů, jodo-bromové soli z Polska a solanky z Luhačovic
 
Lázně Karlova Studánka

 Lázně Karlova Studánka nabízejí mnoho komerčních léčebných procedur, jako např. perličkové a uhličité koupele, vitalizéry, rašelinové a parafínové zábaly, masáže, skotské střiky, inhalaci v solné jeskyni, elektroléčbu a rehabilitační techniky. Absolutní novinkou je terapeutická suchá sauna, tzv. vibrosauna (pasivní metoda udržování kondice). Nedávno zde byl vybudován nový bazén s teplotou vody 32–34ْ C a s řadou vodoléčebných atrakcí (masáže krční páteře, zad, pánve atd., perličková lehátka a lavice, whirpool, tepidárium, protiproud), který je prvním typem tohoto bazénu v ČR.